Acting

2020

Brancheforeningen Danske Byggecentre – 4 x svindelfilm

Type: Educational video
Role: The Swindler
Director: Camilla Elling

Idaslet – Kvadet om Hyt

Type: Music video
Role: Bjarke
Director: Magnus Berthelsen

2019

The Minds of 99 – 1, 2, 3, 4

Type: Music video
Role: The Viking
Director: Leonard Rääf

The Janitor

Type: Student film
Role: Torben the janitor
Director: Sofie Louise Tang

Stop spirituskørsel

Type: Student film
Role: Brian Hansen
Director: Maryam Waqar

2018

Og så var der ingen

Type: Theatre (voice acting)
Role: The Voice
Theatre: Hvidovre Amatørscene
Director: Tobias Nilsson

På sporet af Bakkefolket

Type: Audio adventure
Role: The Troll, A Dwarf
Production: Kalundborg kommune
Director: Stine Elmbæk Jacobsen

2017

Jeg er havren

Type: Theatre concert
Role: Singer
Theatre: Hvidovre Amatørscene
Director: Louise Frydendahl Ladefoged

Pas på Torben

Type: Theatre
Role: Torben
Theatre: Hvidovre Amatørscene
Director: Jesper Haller

Hjem & Fix

Type: Commercial
Role: Musician
Production: UItchIScratch

2016

Farven fra det ydre rum

Type: Theatre (voice acting)
Role: Thaddeus Gardner
Theatre: Hvidovre Amatørscene
Director: Tobias Nilsson

Hvidovre egnspil

Type: Theatre
Role: Burgomaster, Secretary
Theatre: Teater Vestvolden
Segment director: Anne Sørensen

2015

Erasmus Montanus

Type: Theatre
Role: Erasmus Montanus
Theatre: Hvidovre Amatørscene
Director: Anne Sørensen

Strip (Krig)

Type: Theatre
Role: Bosse
Theatre: Hvidovre Amatørscene
Director: Simone Nøhr Bille

Dagon: War of Worlds

Type: Radio theatre
Role: Various walla voices
Production: H.P. Lovecraft Historical Society
Director: Sean Branney & Andrew Leman

The Horror at Red Hook

Type: Radio theatre
Role: Various walla voices
Production: H.P. Lovecraft Historical Society
Director: Sean Branney & Andrew Leman

2014

The Dreams in the Witch House

Type: Radio theatre
Role: Various walla voices
Production: H.P. Lovecraft Historical Society
Director: Sean Branney & Andrew Leman

Imprisoned with the Pharaohs

Type: Radio theatre
Role: Various walla voices
Production: H.P. Lovecraft Historical Society
Director: Sean Branney & Andrew Leman

2013

Festen

Type: Theatre
Role: Lars
Theatre: Hvidovre Amatørscene
Director: Anne Sørensen

Herbert West – Reanimator

Type: Radio theatre
Role: Various walla voices
Production: H.P. Lovecraft Historical Society
Director: Sean Branney & Andrew Leman

Tuborg

Type: Commercial
Role: Festival goer

2012

Hamlet

Type: Theatre
Role: Reynaldo, Francisco, A Priest
Theatre: Hvidovre Amatørscene
Director: Anne Sørensen

2009

Läkerol

Type: Commercial
Role: 666

2008

Alka

Type: Commercial
Role: Man with stamp collection

2000

Häxkonster

Type: Theatre
Role: Hwel
Theatre: Neanima
Director: Åza Rydberg

1999

Tristan & Isolde

Type: Theatre
Role: Sorry, can’t remember
Theatre: Neanima
Director: Åza Rydberg